Оцінювання ефективності та безпеки застосування препарату Вібуркол для підготовки шийки матки до пологів та профілактики аномалій пологової діяльності
DOI:
https://doi.org/10.15574/HW.2016.113.73Ключові слова:
комплексні біорегуляційні препарати, біорегуляційний підхід, аномалія пологової діяльності, підготовка шийки матки, ВібурколАнотація
Мета дослідження: порівняння ефективності застосування комплексного біорегуляційного препарату (КБП) Вібуркол виробництва «Біологіше Хайльміттель Хеель ГмбХ», Німеччина, і референтного препарату Но-Х-ша виробництва АТ «Лекхім-Харків», що використовують як спазмолітичні засоби для підготовки шийки матки до пологів та профілактики аномалій пологової діяльності.
Матеріали та методи. У дослідженні брали участь 92 вагітні жінки у віці від 18 до 45 років, які були рандомізовані на 2 групи: основну (n=46) і контрольну (n=46). Вібуркол застосовували для лікування у прелімінарний період та профілактики аномалії розвитку пологової діяльності. Призначали його в кінці вагітності і в 1-й період пологів, вранці і ввечері. На початку пологової діяльності Вібуркол вводили по 2 свічки кожні 3–4 год. У контрольній групі використовували спазмолітик Но-Х-ша. Для оцінювання нейрогуморальної регуляції пологів вивчали функціональний стан симпатоадреналової системи флюориметричним методом: визначали концентрацію норадреналіну і адреналіну в сечі. Для виявлення ризиків розвитку дискоординованої пологової діяльності і стану скоротливої функції матки визначали вміст b-естрадіолу і прогестерону в плазмі крові. Також були проаналізовані параметри скоротливої діяльності матки за даними кардіотокографії.
Результати. Використання комплексного біорегуляційного препарату Вібуркол сприяє адекватному «дозріванню» шийки матки і зменшенню в 1,5 разу випадків виникнення дискоординованої пологової діяльності. Застосування КБП Вібуркол під час пологів сприяло усуненню патологічних рівнів катехоламінів, що призводять до розвитку дискоординованої пологової діяльності.
Заключення. Отримані результати свідчать про ефективність КБП Вібуркол (свічки ректальні) для профілактики дискоординованої пологової діяльності. Препарат відповідає всім сучасним вимогам, що пред’являються до спазмолітиків і аналгетиків під час пологів: надає аналгетичну, спазмолітичну, транквілізувальну дію, усуває побічні рефлекторні реакції, знижує вираженість пологового стресу, не має негативної дії на скоротливу діяльність матки і стан плода.
Ключові слова: комплексні біорегуляційні препарати, біорегуляційний підхід, аномалія пологової діяльності, підготовка шийки матки, Вібуркол.
Посилання
Vdovichenko YP, Chernova AV. 2002. Prevention of labor anomalies using antihomotoxic medications. Biological therapy 4:30-33.
Aliyeva EM. 1997. Pathology of labor in primigravida. Dissertation Abstract. DMSc.- Moskva.
Abramchenko VV. 1997. The active management of labor. Methodological Guide. SPb, SpetsLit.:670.
Gladkich RB. 2001. Complex diagnostics, prognosis, treatment and prophylaxis of discoordination of labor activity. Dissertation Abstract. Phd. Kiev.
Raskuratov YV. 1995. Abnormalities of labor. Pathogenesis, clinic and therapy peculiarities depending on the nature of the preliminary period. Dissertation Abstract. DMSc.
Klimenko VG. 2013. The main aspects of the pathogenic bio-regulatory approach in general therapeutic practice. Biological therapy. 1:8-11.
Heine H. 2004. The role of antihomotoxic therapy in regulatory medicine. Biological Medicine 2:2-4.
Van Brandt B, Heine H. 2006. Regulatory blockade: definition, importance and therapy. Biological Medicine:4-5.
Popov AV. 1995. Some aspects of the use of homeopathic remedies in the delivery room. Homeopathy and herbal medicine 1:33-34.
Moir DD. 1985. Anaesthesia for delivery: Trans. from English. M, Medicine:184.
Kramarskiy VA, Dudakova VN. 2008. Antihomotoxic therapy in the prevention of discoordination of labor activity. Biological Medicine 2:23-24.
Tiraspolskiy IV, Karishina TN, Busorgina OV et al. 1998. The effectiveness of homeopathic suppository Viburcol in anesthesia for delivery. Biological Medicine 1:35-38.
Rinehart I. 1998. Hormesis and evaluation of low doses of biologically active substances. Biological Medicine 2:4-8.