Клініко-патогенетичне обґрунтування профілактики акушерських ускладнень у вагітних з варикозною хворобою

Автор(и)

  • N. G. Korniets SI «Lugansk state medical University»,
  • Y. A. Kravtsova SI «Lugansk state medical University»,

DOI:

https://doi.org/10.15574/HW.2016.112.82

Ключові слова:

вагітність, варикозна хвороба, плацентарні гормони, гемостазіограма, гесперидин, діосмін

Анотація

У статті представлені результати удосконаленого способу антенатального спостереження вагітних з варикозною хворобою із включенням до медикаментозної терапії вітчизняного препарату, що є комбінацією 50 мг гесперидину та 450 мг діосміну (Нормовен, ПАТ «Київський вітамінний завод»).


Матеріали та методи
. Обстежено 49 вагітних із варикозною хворобою, які були розподілені на основну групу та групу порівняння залежно від отримуваної терапії. У контрольну групу увійшли 23 вагітні без варикозної хвороби. Вивчалися показники клініко-функціональних, лабораторних та інструментальних методів дослідження.


Результати.
Відсутність прогресування клінічних проявів хвороби у 87,5% вагітних з варикозом та покращення показників гемостазіограми віддзеркалює ефективність запропонованої терапії для корекції гемореологічних властивостей крові. Включення гесперидину та діосміну у комплексну антенатальну терапію дозволило у вагітних майже в два рази зменшити відсоток прогресування змін у венозній системі нижніх кінцівок. Нормалізація у таких вагітних процесів біосинтезу плацентарних гормонів свідчить про доцільність використання саме препарату системної дії. На користь покращання стану плода у цих вагітних також свідчить зростання амплітуди миттєвих осциляцій й амплітуди та тривалості акцелерацій (р<0,05) за даними кардіотокографічного спостереження.


Заключення
. Включення у комплексну терапію варикозної хвороби у вагітних діосміну та гесперидину є патогенетично обґрунтованим, оскільки зменшує клінічні прояви захворювання, нормалізує показники гемостазу, гормональної функції плаценти й стану внутрішньоутробного плода.


Ключові слова:
вагітність, варикозна хвороба, плацентарні гормони, гемостазіограма, гесперидин, діосмін.

Посилання

Zhuk SI, Hryhorenko AM, Kyrychenko SM ta in. 2012. Analiz hinekolohichnoi ta ekstrahenitalnoi patolohii u zhinok z varykoznym rozshyrenniam ven maloho taza. Eksperymentalna i klinichna medytsyna 1(54):149–152.

Lahno IV. 2009. Opyit i perspektivyi ispolzovaniya preparatov diosmina v praktike akushera-ginekologa. Zdorove zhenschiny 9 (45):110–112.

Mamedalieva NM, Raeva RM. 2013. Profilaktika i lechenie varikoznoy bolezni i ee oslozhneniy v akusherstve. Zdorove zhenschiny 4 (80):75–76.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Акушерство