Клініко-ендокринологічні та ехографічні аспекти доброякісної дисплазії грудних залоз у жінок репродуктивного віку
DOI:
https://doi.org/10.15574/HW.2019.144.75Ключові слова:
доброякісна дисплазія грудних залоз, клініка, ендокринологія, ехографіяАнотація
Мета дослідження: вивчення сучасних клініко-ендокринологічних та ехографічних аспектів доброякісної дисплазії грудних залоз (ДДГЗ) у жінок репродуктивного віку.
Матеріали та методи. Обстежено 90 пацієнток у віці від 22 до 45 років, яких було розподілено на три групи по 30 жінок: 1-а група (контролю) – це жінки без патології у грудних залозах; до 2-ї групи увійшли пацієнтки з дифузною формою ДДГЗ; до 3-ї групи – пацієнтки з вузловою формою ДДГЗ. У комплекс проведених досліджень були включені клінічні, ехографічні, ендокринологічні та статистичні методи.
Результати. Результати проведених досліджень свідчать, що до чинників ризику розвитку ДДГЗ можна віднести наявність хронічних екстрагенітальних захворювань, паління, раннє менархе, порушення менструального циклу, міому матки і аденоміоз, штучне або мимовільне переривання вагітності. Порушення співвідношення ЛГ/ФСГ характерно для всіх пацієнток із захворюваннями грудних залоз. Для цих пацієнток так само характерна гіпопрогестеронемія. Порушення співвідношення рівнів гонадотропінів у поєднанні з гіпопрогестеронемією також можна віднести до чинників ризику розвитку ДДГЗ.
Заключення. Отримані результати треба враховувати під час розроблення алгоритму діагностичних та лікувально-профілактичних заходів.
Посилання
Shurpiak SO, Pyrohova VI. 2018. Reproduktyvne zdorovia i komorbidni stany. Aspekty diahnostyky, likuvannia i reabilitatsii. Lviv, Prostir-M: 224.
Hammad AE. 2016. Women and health security. Wld Hlth Statist. Quart. 49(2):74-7.
Volff M fon, Shtute P. 2017. Ginekologicheskaya endokrinologiya i reproduktivnaya meditsina, per. s nem. pod red. EN Andreevoy. M, MEDpress-inform: 512.
Radzinskiy VE. 2011. Reproduktivnoe zdorove: Ucheb. posobie. M, RUDN: 727.
Zaporozhan VM ta in. 2013. Akusherstvo ta ginekologiia: u 4-kh t.: natsionalnyi pidruchnyk. K, VSV Medytsyna: 1032.
Kornatska AH, Tatarchuk TF, Dubenko OD. 2017. Bezplidnist ta dobroiakisni zakhvoriuvannia molochnoi zalozy. Kyiv: 271.
Babaeva NA, Ashrafyan LA, Antonova IB, Aleshikova OI, Ivashina SV. 2017. Rol gormonalnyih narusheniy v kantserogeneze opuholey zhenskoy reproduktivnoy sistemy. Akusherstvo i ginekologiya: novosti, mneniya, obuchenie 1:76-82.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Здоров’я жінки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.