Тактика прогнозування акушерських та перинатальних ускладнень у жінок, які народжують уперше

Тактика прогнозування акушерських та перинатальних ускладнень у жінок, які народжують уперше

Автор(и)

  • В.В. Маркевич Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ, Україна

DOI:

https://doi.org/10.15574/HW.2019.144.12

Ключові слова:

вагітність, пологи, ускладнення, прогнозування

Анотація

Мета дослідження: розроблення та впровадження тактики прогнозування акушерських та перинатальних ускладнень у жінок, які народжують уперше.

Матеріали та методи. Матеріалом, що дозволяє побудувати класифікації для створення прогностичних скринінгових програм акушерських і перинатальних ускладнень у першороділей, були дані клініко-статистичного дослідження перебігу вагітності, пологів, стану плода і новона­родженого у 400 жінок, які народжували уперше. В основу прогнозування можливих ускладнень покладений метод покрокового дискримінантного аналізу, для проведення якого використані фактичні дані клініко-статистичного дослідження про поширеність гестаційних, пологових і перинатальних ускладнень у першороділей у взаємозв’язку з комплексом чинників, що вивчаються.

Результати. Методом покрокового дискримінантного аналізу були відібрані найбільш значущі критерії (паритет; зріст; вік; вік менархе жінки; термін вагітності при дебюті плацентарної дисфункції; середня оцінка за Fisher; бальна оцінка децелерацій за кардіотокограмою; концентрація a-фетопротеїну, хоріонічного гонадотропіну, плацентарного лактогену, естріолу, прогестерону у кінці III триместра вагітності; систоло-діастоличне відношення у 36–40 тиж; оцінка новонародженого за шкалою Апгар на першій і п’ятій хвилинах життя) прогнозу ризику реалізації і розвитку акушерських і перинатальних ускладнень у першороділей. Побудовані дискримінантні функції, які з вірогідністю від 59,6 до 92,88% дозволяють визначити ризик реалізації плацентарної дисфункції, розвитку аномалій пологової діяльності і дистресу плода при перших пологах.

Заключення. Отримані результати дозволяють рекомендувати розроблений алгоритм для впровадження у практичну охорону здоров’я.

Посилання

Boiko VI, Bolotna MA. 2013. Platsentarna dysfunktsiia u yunykh pervorodiashchykh u porivnialnomu aspekti. Zbirnyk naukovyh prats spivrobitnykiv NMAPO imeni P.L. Shupyka 22;5;1:58-63.

Boiko VI, Bolotna MA. 2015. Diahnostyka ta profilaktyka platsentarnoi dysfunktsii u yunykh zhinok, yaki narodzhuiut vpershe. Zdorove zhenshchyny 8:110-112.

Zaporozhan VM. 2016. Akusherstvo i hinekolohiia. Kyiv, Zdorovia: 240.

Igitova MB. 2016. Prognozirovanie i lechenie beremennyih s vyisokim riskom razvitiya akusherskih oslozhneniy. Akusherstvo i ginekologiya 3: 43-51.

Mintser AP. 2014. Statisticheskie metodyi issledovaniya v dissertatsionnyih rabotah. Prakticheskaya meditsina 4: 87-92.

Yakovleva EB. 2011. Chastota i struktura perynatalnoi smertnosti u riznykh vikovykh hrupakh zhinok, yaki narodzhuiut vpershe. Odeskyi medychnyi zhurnal 3:97-103.

Yakovleva EB. 2014. Yunyi vozrast materi i sostoyanie zdorovya rebenka. Pediatriya 3: 62-65.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-10-31

Номер

Розділ

На допомогу практичному лікарю