Вплив методу лікування аутоімунної патології щитоподібної залози на репродуктивну функцію жінок
DOI:
https://doi.org/10.15574/HW.2019.140.76Ключові слова:
аутоімунна патологія щитоподібної залози, методи лікування, репродуктивна функціяАнотація
Мета дослідження: вивчення впливу різних методів лікування аутоімунних захворювань щитоподібної залози на репродуктивну функцію жінок.
Матеріали та методи. Був проведений аналіз різних методів лікування хвороби Грейвса у 103 жінок. Крім того, було проведено скринінгове оцінювання патології щитоподібної залози у 298 жінок з безплідністю (основна група) та у 50 фертильних жінок, які звернулися до клініки для підбору методу контрацепції (контрольна група). Відбір хворих здійснювався відкритим когортним методом у міру звернення пацієнток з безплідністю у відділення збереження та відновлення репродуктивної функції. Анкетування проведено у 205 жінок з безплідністю. Обстеження пацієнток з безплідністю проводили відповідно до загальноприйнятого діагностичного алгоритму, включаючи ендоскопічні методи, а лікування – залежно від виявлених причин безплідності.
Результати. Аналіз залежності репродуктивних результатів від використаного методу лікування аутоімунної патології щитоподібної залози засвідчив, що найбільш сприятливі репродуктивні результати відзначені після проведення терапії радіоактивним йодом і тиреоїдектомії, а найменш сприятливі – після тиреостатичної терапії. Отримані дані свідчать про підвищену поширеність аутоімунної патології щитоподібної залози у пацієнток з безплідністю порівняно з фертильними жінками зі встановленим ризиком 2,1 (р<0,001), а також про виражений зв’язок між аутоімунним тиреоїдитом та ендометріозом як причиною безплідності і тісної асоціації ендокринної безплідності та гіпотиреозу. Висока частота зустрічальності еутиреоїдного зоба у жінок з безплідністю свідчить про необхідність проведення індивідуальної йодної профілактики всім жінкам з безплідністю.
Заключення. Отримані результати необхідно ураховувати під час розроблення алгоритму діагностичних і лікувально-профілактичних заходів.
Посилання
Yena SSK, Dzhaffe RB. 2016. Reproduktivnaya endokrinologiya 2. Per. s angl. M, Meditsina: 432.
Kashirova TV. 2015. Menstrualnaya i reproduktivnaya funktsiya zhenschin s gipertireozom. Materialy XV mezhdunarodnoy konferentsii «Reproduktivnyie tehnologii: segodnya i zavtra». Cheboksary: 69–70.
Perminova SG. 2015. Narusheniya reproduktivnoy funktsii u zhenschin s patologiey schitovidnoy zhelezyi. Besplodnyiy brak. Sovremennyie podhodyi k diagnostike i lecheniyu. M: 231–246.
Petrov VN, Petrova SV, Pyatibratova EV. 2016. Sostoyanie reproduktivnoy sistemyi u zhenschin s giperplaziey schitovidnoy zhelezyi. Novyie gorizontyi ginekologicheskoy endokrinologii. M:52–56.
Suslikova LV. 2017. Suchasni dopomizhni reproduktyvni tekhnolohii v Ukraini. Mystetstvo likuvannia. Zhurnal suchasnoho likaria 4: 13–15.
Fadeev VV. 2016. Reproduktivnaya funktsiya zhenschin s patologiey schitovidnoy zhelezyi. Problemyi reproduktsii 1: 70–77.
Yuzko OM. 2017. Taktyka dopomizhnykh reproduktyvnykh tekhnolohii na suchasnomu etapi. Praktychna medytsyna 2: 46–52.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Здоров’я жінки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.