Перебіг вагітності, пологів та післяпологового періоду у жінок – носіїв генітального герпесу та цитомегаловірусної інфекції
DOI:
https://doi.org/10.15574/101525Ключові слова:
вірус герпесу, цитомегаловірус, вагітність, пологи, ускладненняАнотація
Мета дослідження: вивчення особливостей перебігу вагітності, пологів та пуерперального періоду у жінок–носіїв генітального герпесу (HSV) та цитомегаловірусної (CMV) інфекції.
Матеріали та методи. Проведено клініко-лабораторне і функціональне обстеження 135 жінок, які були розподілені на такі групи: контрольна група (КГ) – 35 жінок, що не є носіями HSV і CMV та не мають ознак цих захворювань, без значної соматичної і гінекологічної патології та які завагітніли самостійно; І група – 50 жінок із завмерлою вагітністю в анамнезі, які є носіями HSV та CMV, у яких була впроваджена розроблена нами модель лікувально-профілактичних заходів; ІІ група – 50 жінок із завмерлою вагітністю в анамнезі, які є носіями HSV і CMV та у яких тактику ведення до і протягом вагітності проводили за загальноприйнятою методикою.
Результати. Оцінюючи клінічний перебіг вагітності, вирішено було поділити її на дві частини та оцінювати клінічний перебіг першої половини вагітності (до 22 тиж) та клінічний перебіг другої половини вагітності (22–40 тиж). При оцінюванні клінічного перебігу результати проведених досліджень свідчать, що вже у першій половині вагітності розбіжності між КГ і ІІ групою мали виражений характер. Так, у жінок II групи достовірно переважали загроза переривання вагітності (64,0% проти 11,4% випадків у КГ; p<0,05), вагініти (32,0% проти 8,6% випадків у КГ; p<0,05) та загострення соматичної патології (20,0% проти 8,6% випадків у КГ; p<0,05). Також у жінок – носіїв CMV та HSV ІІ групи в першій половині вагітності мали місце 18,0% випадків рецидивів цих інфекцій. У другій половині вагітності відмінності між даними групами мали також виражений характер.
Заключення. Проведений клініко-статистичний аналіз дозволив зробити висновок, що вагітність, пологи та пуерперальний період у жінок–носіїв генітального герпесу та цитомегаловірусної інфекції перебігає із достовірно високою частотою акушерських та післяпологових ускладнень.
Ключові слова: вірус герпесу, цитомегаловірус, вагітність, пологи, ускладнення.
Посилання
Andreichyn MA, Usachova OV, Krut YuIa. 2009. Deiaki kliniko-hormonalni paraleli urazhennia fetoplatsentarnoho kompleksu vahitnykh, infikovanykh tsytomehalovirusamy ta virusamy herpesu I, II typiv. Infektsiini khvoroby 2:22–27.
Boiko VO. 2011. Herpesvirusni infektsii u vahitnykh: problemy klinichnoi, laboratornoi diahnostyky ta likuvannia. Klynycheskaia ymmunolohyia, allerholohyia ynfektolohyia 4:42–47.
Maksimova SM, Samoylenko IG, Maksimova NV, Rovinskaya TS, Homchenko MA. 2011. Vliyanie TORCH-infektsiy (VPG-1, -2, TsMV) na formirovanie vrozhdennyih porokov razvitiya u detey. Zdorove rebenka 5(32):132–134.
Markin LB, Shatylovych KL, Shakhova OV. 2015. Profilaktyka neonatalnoho herpesu u vahitnykh z pervynnoiu ta retsydyvnoiu formamy henitalnoi herpetychnoi infektsii. Zdorov’ia zhinky 4:164–168.